Zostań Strzelcem

Wyjdź z domu, zostań strzelcem

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Zdolność do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

1. Gdzie mogę uzyskać więcej informacji o ZS „STRZELEC” OSW?

Informacje na temat naszej organizacji najłatwiej znaleźć w internecie:

2. Jakich formalności trzeba dopełnić?

Należy czytelnie wypełnić ankietę zgłoszeniową oraz zgodę rodziców/opiekunów (w przypadku osób niepełnoletnich) i dostarczyć ją jak najwcześniej do siedziby JS lub przekazać na pierwszych zajęciach szkoleniowych.

3. Kiedy i gdzie odbędą się pierwsze zajęcia?

Pierwsze zajęcia są zajęciami zapoznawczymi i odbywają się w październiku oraz marcu (nabory uzupełniające mogą odbywać się w innych terminach) . Dokładne informacje zostaną przekazane na spotkaniach informacyjnych oraz na stronach stowarzyszenia.

4. Co należy zabrać na zajęcia i jak się przygotować?

Na zajęcia zabierz ubranie które może się pobrudzić, dostosowane do panujących warunków pogodowych, jedzenie i wodę, coś do pisania. Jeżeli wcześniej nie dostarczyłeś ankiety zgłoszeniowej (zgody rodziców) to koniecznie zabierz ją wypełnioną ze sobą.

5. Jak często będą odbywać się zajęcia i co jeśli nie będę mógł się na nich pojawiać regularnie?

Zajęcia odbywają się regularnie w systemie weekendowym (prawie zawsze jest to sobota). Odbywają się także zajęcia dobowe (nocne) oraz wyjazdy na kursy i szkolenia, a także zajęcia dodatkowe. Zajęcia odbywają się w większości w formie terenowej. Dodatkowo dwa razy w tygodniu odbywają się treningi fizyczne (wtorek i czwartek). Z uwagi na ciągłość i charakter szkolenia, obecność na każdych zajęciach jest obowiązkowa. Istnieje możliwość zwolnienia z zajęć z ważnych powodów, ale zaległości będziesz musiał nadrobić we własnym zakresie.

6. Co jeśli nie dam rady?

Nasza organizacja nie jest elitarna – jest dla każdego! Nasz patron J. Piłsudski powiedział: „Każdy może do nas wstąpić, lecz nie każdy może wśród nas pozostać.” Te słowa są aktualne także dziś. Szkolenie oznacza niejednokrotnie wiele potu, ale ludzie, którzy przeszli z nami pierwszy etap, są później z nami przez lata. Jak myślisz, dlaczego? Przyjdź do nas, sprawdź jak jest. Jeśli zdecydujesz, że to nie dla Ciebie – możesz zrezygnować w każdej chwili.

7. Jakie są koszty? Co jeśli nie będzie mnie stać?

Jedynym finansowym obowiązkiem Strzelca / rekruta jest opłacanie składki członkowskiej. Wynosi ona 10 zł miesięcznie. Jej część jest przekazywana do Komendy Okręgu, a reszta przeznaczana jest na bieżącą działalność Jednostki (w większości na zabezpieczenie szkoleń). W Strzelcu organizowana jest duża ilość szkoleń (zarówno miejscowych jak i wyjazdowych). Udział w zorganizowanych kursach wiąże się niejednokrotnie z kosztami, które ponoszą Strzelcy, ale są to koszty niewielkie i są tylko opcją – drogą rozwoju. Nie narzucamy naszym Strzelcom konieczności zakupu wyposażenia, atrap broni itd. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć to w określonej ilości z własnych środków magazynowych.

Jedynym wymogiem jest jednak zakup umundurowania. Do osób w ciężkiej sytuacji finansowej / rodzinnej podchodzimy w tej kwestii indywidualnie.

8. Należę już do innej organizacji / stowarzyszenia. Mogę należeć także do Was?

Tak. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Może być Ci nawet łatwiej, bo wykorzystasz swoje doświadczenie.

9. Jestem strzelcem, żołnierzem, policjantem … Czy muszę przechodzić cały proces szkolenia od początku?

Nie koniecznie. Do byłych i aktualnych członków ZS „STRZELEC” OSW oraz osób pracujących w służbach mundurowych podchodzimy indywidualnie. Napisz do nas i opisz swoje doświadczenie.

10. Czy warto należeć do STRZELCA? Co z tego będę miał?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli tylko będziesz chciał, zdobędziesz u nas wiedzę, umiejętności, doświadczenie, podniesiesz sprawność fizyczną oraz wypracujesz cechy charakteru przydatne nie tylko w Twojej ewentualnej, przyszłej pracy w służbach mundurowych ale także w pracy na rynku cywilnym. Otrzymasz to od nas w zamian za swoje zaangażowanie. W Wojsku znają naszą organizację. Dowódca JS wystawi na Twoją prośbę opinię służbową, która może pomóc Ci w rekrutacji. Dodatkowo będziesz miał możliwość odbycia wielu kursów zakończonych wydaniem zaświadczeń / certyfikatów itp. które także mogą pomóc. Dowodem na to jest to, iż wielu byłych Strzelców z naszej JS służy dziś w różnych formacjach mundurowych.

11. Jak do nas dotrzeć?

Harmonogram zajęć:
Czwartek godz.. 17.00
Sobota godz. 9.00 – zajęcia terenowe.

Zbieramy się w naszej siedzibie przy ul. Lwowskiej 53.